Hayallerde Kıyametler

Herkes hayatında yeni başlangıçlara yer vermek ister. Cesaret edip yeni bir yola çıkmak, geride bırakılanlara bakıp pişman olma korkusuyla o kadar bütünleşir ki kararlarımızdan emin olmak zaman ister, bolca zaman. ‘Bir hayal uğruna geldiğim bu şehirde hayat o kadar güzel kapılar açtı ki bana, kendimi önce kendime kanıtlamak için çok fırsatım oldu. Bana eşlik ettiğiniz bu yolculuk şimdi hayallerimin ötesine taşınıyor’ demiştim Veda Mektubu ‘nda. Yaşadığım duygunun yoğunluğunu size anlatmaya kalemimden çıkan cümleler yetmez. O kadar sabırla bekledim ki, o kadar merak edip o kadar içten istedim ki şimdi burada yazıyor olmak, bedenime yansıyacak kadar yoğun duygularla boğuşmak, anlamlı hissettiriyor. Hayal etmek insana çok şey katıyormuş, çıktığım bu yolculukta anladım. Hayaller hırslandırıyor yüreğini, ruhunu ayaklandırıyor, devam etmek için sana sebepler sunuyor. Hep daha iyisine koşuyorsun, hep daha yenisi için cesaretleniyorsun. Bu yolculuğumun başlangıç yazısı, yaşadığım sürecin video ‘da anlatamadığım, ifade edemediğim diğer yarısı.

Çocuksun ya hani, dünya senin etrafında dönüyor, en doğrusunu sen biliyorsun sanıyorsun. O dönemde açtığım İlham Perisinin Kanatları günlük oldu bana. Kızdığım, sinirlendiğim, sevdiğim ne varsa oraya döktüm. Ergenlik dönemi işte, aşklar, kavgalar, aileyle ters düştüğüm durumlar… Sorsan şimdi en büyük destekçim onlar. En büyük sevinçlerim de benimle birlikte koşanlar, inançlarını arkamda tutanlar, bu sitenin açılmasında en büyük emeği olanlar, onlar.

Bir domain ile başladı yolculuğumuz. Benim kenarda bekletip durduğum hayalime ilk adımı sevgili Burak Kaban attı. Kenarda dursun, kullanmak isteyince benden alırsın dediği alan adı bugün bu siteye giriş yapabilmemizi sağladı. Aylarca yaptığım araştırmalar sonucunda dönüp dolaşıp gittiğim yer bana harika bir tasarım yarattı. Blogger Tasarım ‘ın sahibi Ebubekir Bey tüm sabırsızlıklarıma ve bitmek bilmeyen isteklerime rağmen beni anladı ve ortaya harika bir iş çıktı. Bana  ‘İyi ki ikinci üniversiteyi yazmışım’ dedirten arkadaşlarım tüm amatörlüklerimize rağmen harika bir videoyla günümü aydınlattı, tanıtımı kurguladı. Hep imrendiğim sevgili Edebiyat Hocam Işılay Yazgan Yalçın, bugün bu başlığın altında ‘Zira Burası Benim Gökyüzüm’ varsa bu,bana iyi dileklerinizle sunduğunuz öneri sayesinde. Bir zamanlar bu cümlenin bana ne ifade ettiğini ve onun burada bir yerde devam edebileceğini bana hatırlattınız, tüm emekleriniz ve hala benim yolumu aydınlatan gurur veren sözleriniz için teşekkür ederim. Sevgili Ayşenur Koçbabalar, heyecan duyduğum her dakika elimi tutup, benimle birlikte sabırsızlandı. Ve her zaman adımlarımı dikkatle seçme sebebim Busenur Ak, yazdığın yazıları benimle paylaşıyor olman, daha iyilerini yazabilmek için bana danışman, her zaman adımlarıma renk kattı. En güzel dostlar, Asena Ak ve Öykü Dolaz. Her adımımda ardımda olduğunuz için teşekkür ederim. Ve Ahmet Sümer. Her ne kadar duygularımız çatışsa da ben karar verdiğimde bakışlarında hep daha iyisini yapabileceğime, benim daha fazlasını başarabileceğime inanç vardı, teşekkür ederim, aşıladığın ‘farklılık’ bugün adımlarımı daha fazla hızlandırdı. En son olarak tabiki de sevgili annem ve babam. Bana başarabileceğim kadarından fazlasını anlatıp, hep daha iyisini aşıladınız. Kurduğunuz düzen, yetiştirdiğiniz çocuk ve yarattığınız karakter olmaktan her zaman gurur duydum. Bu kadar güzel anladığınız ve bu kadar güvenle yaklaştığınız her ana, her anıya minnettarım.

Ve siz, bugün bu yazıyı okuyan, attığınız mesajlarla hayatımda bambaşka yelkenler açan değerli okuyucularım. Hiç tanımadığım isimlerden, hiç düşlemediğim mesajlar aldım. Son verirkende, yeniden başlarkende cümleleriyle tanıdığınız bir insanın hayatına, duygularına, adımlarına dokundunuz. Cesaret ettiğim her şeyde bana bir parça daha hayal sundunuz.

Anlaşabilmek zaten başlı başına güzelken, kelimelerle insanları tanıyabilmenin, cümlelerle hikayelere dokunabilmenin güzelliğiyle beni bu siteye kavuşturdunuz. O güzel mesajlar, hep yüreklendiren yorumlar olmasaydı, ne bir hayal ne de bu yazı ortaya çıkamazdı. Teşekkür ederim, beni paragraflarda tanıdığınız her an için.

Her sonun bir başlangıç olduğunu ve başlangıçların yeni yaşanmışlıklara doğru yol aldığını çok kısa zamanda öğrendim. Şimdi daha cesaretli, daha inançlı ve daha huzurlu hissediyorum. Olurda bir gün kendinizi anlatmak isterseniz, hayatın getirdiği sorunlarla boğuşurken kelimelere sığınmayı düşünürseniz seve seve yardımcı olmaya hazırım. Çünkü yazmanın, ne kadar etkili bir silah olduğunu, insanın ruhuna nasıl dokunduğunu seneler önce keşfettim. Keşfedecek herkese bu yolculukta eşlik ederim.

Şimdi her şeyi yıkıp, yok eden bir kıyamet yeniden bir şeyler inşa etmek için ikinci bir şans perdesine doğru adım alıyor. Benim hayatımda taşlar bir bir yerine otururken, hislerim bu paragraflarında bir gün birilerinin hayallerine ulaşması için cesaret aşılayabileceğini fısıldıyor. Ne kadar imkansız gelirse gelsin, ne kadar içten içe, iç sesinizle kimse duymadan dilerseniz dileyin asla hayal kurmaktan vazgeçmeyin. Bu hayatta bir şey olmak için, sebeplerinizi hayallerinizle süsleyin. Yeterince içten dilerseniz, ve kendinizi hayallerinizi gerçekleştirmek için yüreklendirirseniz o kadar yol katedersiniz.

Son bir cümle daha. Bu kelimelerin hepsi bana ait olsada, içimde bağıran her seste bir parça da olsa hayatıma dokunmuş herkesten bir iz duyuyorum.

‘Zira Burası Benim Gökyüzüm’ ama bu gökyüzünün mimarı hep sizdiniz aslında.

Yorum Yazın

Navigate
Verified by MonsterInsights