Aşk sen ne güzel şeysin öyle..

‘İlişki gittikçe boka saran bişey. Aman ya yürütebilcez mi acaba’ derken kavga, kıyamet koskoca bir ayı doldurduk.

Koskoca diyorum çünkü benim için öyle. Ben kim birisine katlanıp onunla uzun bir ilişki kurmaya çalışmak kim… Çoğu zaman uğraşmam, emek bile harcamam. Üzülmek istemediğimden mi yoksa fazla bencil olduğumdan mı bilinmez. Ama öyle işte.
Kavga, kıyamet doldurduk bir ayı.
Ama ne kavga. Sanırsın evli çift. ‘Mesaj atmadın hani öldüm meraktan’ cümlesinden bi başlıyo ‘Sen beni sevmiyosun aq’ kadar gidiyo. Kimi zaman fazla çocuklaşıp ‘Ne kadar seviyosun beni söylesene’ dediğim bile oldu galiba.Kavgalar, tartışmalar. İki lafımdan biri ‘Eee ayrılalım o zaman’ zaten. Bi gün tamam dicek mal gibi kalıcam ortada ama hayırlısı.
Her seferinde ‘Bu kez farklı’ diyip başladığım o ilişkiler bi tarafımda patladığından pek bu sefer olucak diye başlamıyorum artık. Ki bu ilişkiye balarkende çok güven yoktu içimde. Zamansızdı, anlıktı, bir anda oluverdi işte. Baktım zamanla bağlanıyom ‘Oha noluyoz lan’ paniği başladı bende. Bu kadar kavgaya rağmen, benim bütün bencilliğime rağmen bana katlanan birisinin çıkması şaşırttı beni. Şoktan çıkamadım uzunca bir süre. Olum şaka mı lan, bu sefer oluyor mu lan derken hooop bir ay.
Ne desem yapıcakmış gibi, sanki kırılırsam benden daha çok yaralanıcakmış gibi. Aman üzülme, aman mutlu ol, aman Ece sen iyi ol yeter kafasında hep.
Tabi bu benim işime gelen bişey. Ama baktım bunun bu halleri beni bi aşk rüzgarına soktu. Hop dedim bilader bi yavaş noluyoz. Hiç bıkmaz mı insan sevmekten ? Bir dakika yorulmaz mı ? Yorulmuyor. Ee haliyle o böyle olunca seninde sevdikçe sevesin geliyor.
O romantiklikler, gecenin bir vakti sırf canım çiğköfte istiyor diye tweet attığın için kapıya iki dakika sonra çiğköfte getirmeler, moralin bozuk diye sinemaya götürmeler, özledim dediğinde iki dakika sonra kapının önünde olması falan.
Bakıyorsun sevilmek güzel, bakıyorsun sende seviyorsun olabildiğince şımarmak oluyor buran sonrası. Çocukluk, saçmalamalar.. Bazen ayarı kaçan bu küçük ayrıntılar ilişkide küçücük depremler yaratsa da var olmalı. Aşkı aşk yapan kavgalar değil mi zaten ?
 
Anladım ki aşk bir yandan çocuklaştırırken bi yandan olgunlaştırırmış insanı.
Sorumluluk sahibi olmayı öğreniyorsun bi defa.
Sevmeyi, sevildiğini bilmeyi bunlar güzel şeyler..
Diyeceğim o ki ;
Aşktan, sevmekten korkmayın. Deneyin.
Hem aşkın ne zaman çıkacağı belli olmaz ki karşınıza.
Bakarsınız yolda gördüğünüz bir çocuk olarak çıkar, bakarsınız en yakın arkadaşınızın ikizi olarak..

1 Yorum Var

  1. Gerçek aşk yok derlerdi sizinkini görene kadar. Ne bileyim biraz kıskanıyorum sanırım ilişkinizi değil ecceyi canın almasından korkuyorum belkide ama o mutlu gerisi önemli değil seni seviyorum kardeşim

Yorum Yazın

Navigate
Verified by MonsterInsights